luksusowe sukienki

Zebranie w szkole – jak się ubrać?

Stroje oficjalne, które najczęściej określane są jako stylizacje do pracy, będą odpowiednie także na wiele innych okazji.

Jedną z nich, którą trudno zaliczyć do ulubionych, jest szkolne zebranie. Często wybieramy się tam w tym, co akurat mamy na sobie, ale warto swoją stylizację na tę jedyną w swoim rodzaju okazję przemyśleć. Nie zapominajmy, że podczas spotkania w szkole reprezentujemy swoje dziecko, więc róbmy to godnie. Mimo że ponoć nie szata zdobi człowieka, to nasz strój wiele może powiedzieć o naszym charakterze. Schludne ubranie i przemyślane stylizacje sprawią, że zrobimy dobre wrażenie na nauczycielach naszych dzieci.

Czasem na szkolne spotkanie jedziemy prosto z biura – na szczęście sukienki do pracy będą także idealne na tak zwaną wywiadówkę.

Praca w biurze, banku czy innym miejscu, w którym ważny jest dress code, wymaga od nas trzymania się pewnych zasad. Kobiety mogą też zdecydować się na spodnie do pracy, ale tym razem raczej niech to nie będą niezmiennie uwielbiane przez nie dżinsy. Przede wszystkim powinny być eleganckie, ukrywać niedoskonałości, ale nie mogą być zbyt obcisłe. W pracy i na innych oficjalnych spotkaniach powinniśmy zwracać uwagę raczej tym, co potrafimy i co mamy do powiedzenia, niż wyglądem. Dlatego sukienki do pracy powinny mieć proste fasony, neutralne kolory i raczej powinny być pozbawione zbyt dekoracyjnych dodatków. Spodnie do pracy powinny się dobrze komponować z eleganckimi butami, zwłaszcza tymi na obcasie. Tę rolę spełnią  najlepiej cygaretki, które doskonale pasują do szpilek, a także nieco niższych obcasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *