Garderoba

Modnie zimą czyli czapki damskie w natarciu

Podstawową funkcją czapek jest zapewnienie ciepła. Czapka ochrania więc głowę w czasie niskich temperatur. Sezon jesienny rozpoczyna już czas, w którym panie chętnie sięgają po czapki damskie. Jesienna aura, szczególnie wiatr mogą być przyczyną wychłodzenia organizmu, co z kolei staje się powodem infekcji. Dlatego warto pamiętać, że znaczna ilość ciepła tracona jest właśnie przez głowę i tą ją powinniśmy szczególnie chronić.

Czapki damskie – ochrona i ozdoba głowy

Warto wspomnieć, że czapki damskie to nie tylko element garderoby, który zapewnia ciepło i chroni skórę głowy. To także doskonały element ozdobny. Czapka może skutecznie podnieść wartość wizualną stylizacji, stając się jej niezwykłym dodatkiem. Twarz zyskuje wówczas na uroku i całość prezentuje się bardzo pozytywnie. Czapka może wystąpić także w eleganckim wydaniu zestawiona z szykownym płaszczem. Ciekawym rozwiązaniem są także kolorystycznie dobrane komplety- czapka i szalik. Czasami zestawy te są wzbogacane o rękawiczki.

Czapkę dobieramy zazwyczaj do kształtu twarzy i do typu urody. Ma być to element, który upiększa, a nie szpeci. Jesienią czapki są wykonane z cieńszych materiałów niż zimą, z uwagi na dostosowanie jej do pogody. Minusowe, zimowe temperatury będą skłaniały do sięgania po cieplejsze czapki. Wełniane lub obszyte futrem czapki są idealnym pomysłem na wyprawę po górach lub na szusowanie po narciarskim stoku. Gruba czapka jesienią mogłaby doprowadzić do przegrzania skóry głowy, co nie jest dobre dla organizmu.

Odkrywając swój styl. Czapka na każdą okazję

Czapki damskie występują w różnorodnych wzorach i fasonach. Dzięki temu jest możliwość wyboru czapki do konkretnej stylizacji – luźnej, sportowej lub eleganckiej. Sportowe czapeczki z daszkiem mają jeszcze jedną ważną funkcję – chronią przed działaniem promieni słonecznych. To bardzo ważne, szczególnie w czasie upalnego lata.

Wybór kolorystyki i wzorów czapek może dodać wyjątkowego uroku każdej stylizacji. Czapka może się okazać sposobem na nudę w modzie. Barwne czapki są doskonałe dla ożywienia swojego wizerunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *